Gjethuset drives som en selvejende institution.

Gjethusets daglige drift ledes af Ulrik Münster-Swendsen og der er i 10 fastansatte i Gjethuset.

 

Ulrik Münster-
Swendsen

Ledelse, booking

Tlf. 28118494

ulrik@gjethuset.dk

Pia Wind Christiansen

Souschef, udlejning og café

Tlf. 41193586

pia@gjethuset.dk

Manisha Mie Petersen

PR, salg, Vicetalents

manisha@gjethuset.dk

Gitte Thomsen

Bogholderi

gitte@gjethuset.dk

Jesper Henriksen

Teknik

Tlf. 40502241

jesper@gjethuset.dk

Michael Friis

Eventteknikerelev

michael@gjethuset.dk

 

Heidi Liv Stougaard

Billetsalg, børneklub

heidi@gjethuset.dk

Jan Christensen

Plakater mm.

jan@gjethuset.dk

Pede

Pedel

pede@gjethuset.dk

 

Leila

Rengøring

gjethuset@gjethuset.dk

 

 

Bestyrelsen 

Herunder har du mulighed for at se bestyrelsens sammensætning samt læse vedtægterne.

Du kan også læse om god fondsledelse ved at klikke på linket nederst på siden.

Bestyrelsen består af

Formand: Ivor Palmer Jørgensen

Næstformand: Søs Krogh Vikkelsøe

Medlemmer: Steen Jørgensen, Martin Lindgren

Download Gjethusets vedtægter

Download dokument om God fondsledelse