Gjethuset drives som en selvejende institution.

Gjethusets daglige drift ledes af Ulrik Münster-Swendsen og der er i 9 fastansatte i Gjethuset.

Ansatte:

Ulrik Münster-Swendsen
Ledelse, booking.
Ulrik@gjethuset.dk

Manisha Mie Petersen
PR, salg.
Manisha@gjethuset,dk

Gitte Thomsen
Bogholderi
Gitte@gjethuset.dk

Jesper Henriksen
Teknik
Jesper@gjethuset.dk

Pia Wind Christiansen
Souschef, Udlejning & Cafe
Pia@gjethuset.dk

Heidi Liv Stougaard
Billetsalg, Børneklub
Heidi@gjethuset,dk

Jan Christensen
Plakater mm.
Jan@gjethuset.dk

Michael Friis
Eventteknikerelev
Michael@gjethuset.dk

 

Pede
Pedel
pede@gjethuset.dk

Leila
Rengøring
gjehthuset@gjethuset.dk

 

 

 

 

 

 

 

Bestyrelsen 

Herunder har du mulighed for at se bestyrelsens sammensætning samt læse vedtægterne.

Du kan også læse om god fondsledelse ved at klikke på linket nederst på siden.

Bestyrelsen består af

Formand: Ivor Palmer Jørgensen

Næstformand: Søs Krogh Vikkelsøe

Medlemmer: Steen Jørgensen, Martin Lindgren

Download Gjethusets vedtægter

Download dokument om God fondsledelse