Gjethuset drives som en selvejende institution. 8 fastansatte i Gjethuset.

For henvendelser vedr. booking af koncerter, shows, teater mm. skriv til booking@gjethuset.dk

Pia Wind Christiansen

Konstitueret leder, fra 1.1.24. Souschef, udlejning, frivillighed og café

Tlf. 41193586

pia@gjethuset.dk

Manisha Mie Petersen

PR, salg og kommunikation, Booking/ Børneklub

Tlf. 28735866
manisha@gjethuset.dk

Gitte Thomsen

Bogholderi

gitte@gjethuset.dk

Jesper Henriksen

Teknik

Tlf. 40502241

jesper@gjethuset.dk

Michael Friis

Eventtekniker

michael@gjethuset.dk

Heidi Liv Stougaard

Billetsalg, børneklub

heidi@gjethuset.dk

Jan Christensen

Plakater mm.

jan@gjethuset.dk

Christina Bjerregaard Jensen

Fundraising & projektledelse

christina@gjethuset.dk

Bestyrelsen 

Herunder har du mulighed for at se bestyrelsens sammensætning samt læse vedtægterne.

Du kan også læse om god fondsledelse ved at klikke på linket nederst på siden.

Bestyrelsen består af

Formand: Ivor Palmer Jørgensen

Næstformand: Søs Krogh Vikkelsøe

Medlemmer:

Steen Jørgensen

Rikke Hallund

Sune Impgaard Schou

Download Gjethusets vedtægter

Download dokument om God fondsledelse

Læs om Gjethusets visioner og strategi her